M

Międzyzdroje

Witamy w kurorcie gwiazd

11 grudnia 2014

Międzyzdroje

APARTAMENT PARYSKI MIĘDZYZDROJE Luksusowy wypoczynek przez cały rok czytaj więcej
Międzyzdroje Przestrzeń która zachwyca klasą i stylem zobacz więcej

Największą atrakcją Międzyzdrojów jest oczywiście piękna, piaszczysta plaża,

z której do morza wychodzi nowo wybudowane molo. Wejścia na molo strzegą dwie zabytkowe wieżyczki – jedyna pozostałość po drewnianych poprzednikach obecnej konstrukcji. Po prawej stronie widoczny jest stromy, zalesiony klif – to Kawcza Góra,z której roztacza się malownicza panorama.

Wiele uroku dodają Międzyzdrojom zachowane do dziś budynki zdrojowe z XIX i pocz. XX wieku.

Atrakcją miasta jest coroczny, odbywający się w lipcu, Wakacyjny Festiwal Gwiazd, przy okazji którego artyści kina pozostawiają na chodniku w pobliżu Hotelu „Amber Baltic”, odciski swoich dłoni odlane w brązie. Ostatnio oddano do dyspozycji wczasowiczów Gabinet Figur Woskowych, gdzie bohatrami są gwiazdy polskiego kina.

Podczas zwiedzania Międzyzdrojów nie można ominąć Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego.

Muzeum organizuje również piesze i rowerowe wycieczki po Parku w towarzystwie fachowych przewodników. W odległości ok. 1,5 km od centrum można zobaczyć prawdziwe żubry, żyjące w rezerwacie pokazowym. W neogotyckim kościele pw. Św. Piotra od lat odbywają się koncerty chórów podczas Międzynarodowego estiwalu Pieśni Chóralnej. Spacerując po mieście warto zajrzeć do kaplicy Stella Matutina, ufundowanej przed stu laty dla sióstr boromeuszek, opiekujących się kuracjuszami. Zadowoleni z pobytu wczasowicze są dowodem, że ta opieka przetrwała do współczesnych czasów.

Rozmaitość i piękno okolic Międzyzdrojów najlepiej poznać można wędrując pieszo lub na rowerze.

Warto udać się plażą na wschód do Grodna. W porcie rybackim pod Kawczą Górą kutry stoją po prostu na piasku. Po każdym połowie rybacy specjalnymi windami wyciągają je na brzeg. Dalej wąska plaża chowa się u podnóża wysokiego na kilkadziesiąt metrów klifu, nieustannie podmywanego przez morze i wypłukiwanego przez deszcze. To najpiękniejsza część Wolińskiego Parku Narodowego. Czasem, na leżących w wodzie kamieniach, dojrzeć tu można nawet fokę.

Chcąc podziwiać panoramę ze szczytu klifu

warto wejść na Górę Gosań. Inna ciekawa trasa prowadzi nad jezioro Czajcze koło Warnowa. Po drodze zobaczyć można żyjące w rezerwacie największe europejskie ssaki – żubry. Na półwyspie wcinającym się daleko w wody jeziora Czajcze jest doskonale zachowane słowiańskie grodzisko z XIw., a niedaleko w wodzie leży olbrzymi kamień – Wydrzy Głaz. Po stronie Zalewu bardzo malownicza jest Dolina Trzciągowska, na której zboczach widać przywleczone tu przez lodowiec złoża kredy. Pozostałością po ich eksploatacji jest w Wapnicy jeziorko Turkusowe, o przepięknym zielono-niebieskim kolorze wody. W pobliżu stoi pomnik przyrody – „Dąb Prastary”. W Lubiniu, ze wzgórza widokowego Zielonka rozpościera się niezapomniany widok na całą okolicę: wysepki w delcie Świny, Bałtyk, wzgórze Golm po niemieckiej stronie. Strzelisty, neogotycki kościół stoi w miejscu, gdzie średniowieczni korsarze palili ognie, aby zwabić w pułapkę żeglarzy

 

W okolicy Międzyzdrojów znajduje się również wiele atrakcji wartych zobaczenia. Poniżej prezentujemy Państwu – ciekawe miejsca, które można zwiedzić podczas wędrówek pieszych, jak i wycieczek rowerowych czy przejażdżek konnych.

 

Świnoujście oddalone od Międzyzdrojów o 12 km oferuje zwiedzającym wiele atrakcji i zabytków. Na szczególna uwagę zasługuje latarnia morska zbudowana w połowie XIX wieku, najwyższa na polskim wybrzeżu. Jej wysokość wynosi 68 m. Warte uwagi są również forty obronne oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego.
Ze Świnoujścia można odbyć zarówno wycieczki po Zalewie Szczecińskim, jak i po pełnym morzu. Korzystając z promów PŻB możemy popłynąć do Szwecji – Ystad oraz zwiedzić duńską wyspę Bornholm i Kopenhagę 

Wolin miejscowość z licznymi zabytkami archeologicznymi i interesującym krajobrazem.
Do najcenniejszych zabytków zalicza się:
– Katedra  św. Mikołaja z XIII wieku ,
– ratusz neogotycki  z 1880
– cmentarzysko kurhanowe na Wzgórzu Wisielców.
Jednakże najwięcej turystów przyciąga  coroczny  Festiwal Wikingów – raj dla miłośników kultury wikingów i wczesnośredniowiecznych Słowian.

Kamień Pomorski oddalony od Międzyzdrojów 40 km – należy do najstarszych miast na Pomorzu – w 1274 roku otrzymał prawa miejskie. Możemy tam zobaczyć wiele zabytków: romańsko – gotycka katedra z wieloma cennymi zabytkami: ołtarz, chrzcielnica, organy.
W podziemiach katedry znajdują się groby biskupów i książąt pomorskich oraz przykatedralne muzeum, które powstało w pomieszczeniach po największym skarbcu w Polsce.
Szczególną uwagę zwraca też ratusz gotycki z XIII – XIV wieku i Kościół św. Mikołaja z XIV wieku Content4

To piękne jezioro położone w Wapnicy (5km od Międzyzdrojów) jest jedną z największych atrakcji Wolińskiego Parku Narodowego. Jego niecodzienna,turkusowa barwa pochodzi od zalegających na dnie złóż kredy – jezioro to jest bowiem zatopioną kopalnią tego surowca. W najgłębszym miejscu ma ono 21 metrów głębokości; kąpanie i wędkowanie jest zabronione.Do jeziora można dojechać autobusem lub autem (na rondzie w Międzyzdrojach kierujemy się na Lubin), można także udać się pieszo niebieskim szlakiem. Warto wejść nad znajdującą się nad jeziorem Górę Piaskową (punkt widokowy na jeziorko, Wapnicę i Pagórki Lubińsko-Wapnickie) i dalej udać się do Lubina (Wzgórze Zielonka, Grodzisko w Lubinie).

Trzęsacz oddalony od Międzyzdrojów 40 km z unikalnymi ruinami kościoła zbudowanego w XIV w odległości 2 km od klifowego brzegu. Pod naporem fal brzeg stale się cofał. W 1874 roku odprawiono tam ostatnie nabożeństwo, gdy odległość od morza wynosiła zaledwie 5 metrów. W 1901 roku spadła do morza północna strona kościoła, później kolejne fragmenty. Obecnie zachowała się tylko jedna ściana

 

Apartament Paryski
72-500 Międzyzdroje, ul. Zwycięstwa 9

© imperium.media.pl

  • REZERWACJA 48 604 775 288
  • email: apartament@paryski.pl
  • www.paryski.pl